خواص گوشت بلدرچین

خواص گوشت بلدرچین بعلت پروتئين بالا و درصد چربي پائين مصارف فراواني داشته و براي درمان بسياري از بيماريها مانند ضعف اعصاب ، ناراحتي هاي رواني و بيخوابي موثر است .در افراد مسن موجب بازيابي قواي از دست رفته جواني است . سفيدي گوشت ، نشانه تازگي و کم چربي بودن آن نشانه تغذيه صحيح پرنده دردوران پرورش است. بطور ميانگين 62 درصد وزن بلدرچين قابل استفاده بوده که در مرغ 55 درصد ميباشد. 20 درصد وزن کل بدن بلدرچين را عضله تشکيل مي دهد و درصد پروتئين و ماده خشک در عضله ران 80 درصد است درصورتي که درمرغ اين رقم 65 درصد مي باشد. خواص گوشت بلدرچین طعم مطبوع انواع گوشت عمدتاً بدليل وجود . . .

بیشتر بخوانید

خواص ‌گوشت‌ کبک

بسیاری از خانواده‌ های ایرانی کبک را می‌ شناسند و اکثر روستاییان میزبان این پرنده ی زیبا در مزارع خود هستند. گوشت کبک با سابقه ی مصرف طولانی به عنوان گوشتی لذیذ با خواص درمانی زیاد شناخته شده است. امروزه تصور بسیاری از مردم برای به دست آوردن گوشت کبک از طریق شکار است. در دنیا گونه های متعددی از کبک وجود دارد که معروف ترین آن ها عبارت هستند از: کبک چوکر(Alectoris Chukar)، کبک صخره ای(Alectoris graeca) و کبک پا قرمز اروپایی(Alectoris rufa). البته همه ی کبک ها پا قرمز هستند. . .

بیشتر بخوانید

آشنایی با خواص گوشت بوقلمون

150گرم گوشت بوقلمون حدود نیمی از اسید فولیك موردنیاز روزانه را تأمین می كند. همچنین منبع خوبی از پروتئین، سلنیوم، روی و پتاسیم و ویتامین های B1 B3 B6 و B12 و اسیدآمینه تریپتوفان است. بوقلمون كلسترول بد خون را كاهش می دهد، آرامش و سرحالی ایجاد می كند، از سرطان جلوگیری می كند، ترشح هورمون تستوسترون را افزایش می دهد، سیستم ایمنی را تقویت می كند. گوشت سفید و بدون پوست بوقلمون، یك ماده غذایی با پروتئین بالا و چربی كم است. كسانی كه باید غذاهای كم چرب بخورند، می توانند از قسمت سفید گوشت بوقلمون استفاده كنند. حال هر یك از اثرات مفید گوشت بوقلمون بر سلامتی بدن را به طور جداگانه برایتان توضیح می دهیم...

بیشتر بخوانید